Praca Poznań

Jak skutecznie poradzić sobie z brakiem pracowników na rynku?

Z brakiem pracowników zmaga się wielu przedsiębiorców. Szczególnie ten problem widoczny jest tam, gdzie oferowana jest praca sezonowa. Kiedy nie ma pracowników, efektywność przedsiębiorstwa spada. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Gdzie szukać pomocy?

Gdzie szukać pracowników?

Jeszcze do niedawna to osoby bezrobotne musiały ubiegać się o pracę Poznań – bez względu na stanowisko. Aktualnie wielu przedsiębiorców zmaga się z problemem, jakim jest brak rąk do pracy. Wielu z nich podjąć musi działania, jakimi są poszukiwania pracowników. Gdzie zatem szukać pracowników? Jednym z takich miejsc są urzędy pracy. Wielu pracodawców zgłasza się tam w celu poszukiwania pracowników do pracy. Dodatkowo zatrudnienie pracownika często wiąże się z uzyskaniem benefitów np. środkami na doposażenia miejsca pracy, czy zwolnienie z opłat związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym czy społecznym. Pracodawcy szukają też pracowników w Internecie np. poprzez social media, gdzie zasięgi są znacznie większe. A jeszcze inni korzystają z usług agencji zatrudnienia – co warto wiedzieć o niej więcej?

Agencja zatrudnienia – czy warto skorzystać z jej usług?

Na rynku działa wiele agencji zatrudnienia. Czy warto skorzystać z jej usług. Coraz więcej osób przekonuje się, że tak. Dlaczego warto? Agencje takie poszukują pracowników, którzy są odpowiednio dopasowane do danego stanowiska. Poza tym zajmują się całą dokumentacja związana z zatrudnieniem. Co ważne wiele takich agencji daje gwarancję pracownika, to oznacza, że jeśli pracownik nie dotrzyma umowy i porzuci pracę, to przedsiębiorcy zostanie wypłacona prowizja. Agencje zatrudnienia pomagają zatrudniać również pracowników z zagranicy, co jest znacznym plusem. Często zatrudnienie takiego pracownika wymaga wiele formalności, zatrudnienie tłumacza i zaznajomienie się z przepisami. Kiedy zatrudnimy odpowiednią agencję pracy, nie będziemy musieli tracić zbędnego czasu.

Jak zatrudnić cudzoziemca

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Aby zatrudnić cudzoziemca konieczne jest uzyskanie przez pracodawcę dokument uprawniający cudzoziemca do wykonywania pracy na terenie Polski. Tym dokumentem jest zezwolenie na pracę cudzoziemca, zezwolenie na pracę sezonową lub wpis do ewidencji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia, która szybko i bezbłędnie pomoże nam pozyskać pracowników zza granicy do pracy.