Hurtownia stali Poznań

Blacha kwasoodporna – zastosowania, specyfikacja i zalety

Blacha kwasoodporna jest to bardzo popularny rodzaj blachy, który charakteryzuje się odpornością na działania kwasów, dzięki specjalnej obróbce mechanicznej oraz specjalnemu składzie blachy. Często stal kwasoodporna jest mylona z stalą nierdzewną, a różnią się tym, że potocznie zwana nierdzewka ma właściwości magnetyczne, a stal kwasoodporna nie posiada takich właściwości. Taką blachę możemy zamówić w hurtowni stali w Poznaniu, gdzie dowiemy się o dostępnych arkuszach, klasach i rozmiarach blach.

 Dlaczego blacha kwasoodporna jest tak często kupowana?

Blacha kwasoodporna jest często kupowana, ponieważ sprawdza się w odpowiednich branżach przemysłu, gdzie potrzebna jest wytrzymała oraz taką, która wytrzyma długie lata bez żadnych problemów w miejscach gdzie są przetrzymywane kwasy. Dlatego zbiorniki na kwasy są budowane z tego rodzaju blachy, ale także wszelkiego wykorzystuje się ją do różnego rodzaju rur do instalacji przemysłowych. Zastosowanie również ma w przemyśle chemicznym. Śruby, nakrętki i podkładki z blachy kwasoodpornej są wybierane do konstrukcji elektrycznych i morskich ze względu na swoją wytrzymałość. A także przy dekorowaniu, ponieważ wypolerowana ma wygląd lustrzanego połysku, co bardzo estetycznie wygląda. Często spotykamy ten rodzaj blachy w kotłowniach, kominkach domowych, a także w grillach i wędzarniach. W produkcji żywności ma zastosowanie przy przetwórstwie owoców i tworzy się z niej destylatory.

Blacha kwasoodporna

Blacha kwasoodporna i jej skład

Blacha ma w swoim składzie chrom i nikiel, które dodaje się do nich, a także mangan lub tytan, które wpływają na jej działanie. Żeby osiągnąć pożądaną wytrzymałość należy wypolerować elementy z blachy kwasoodpornej. W Polsce normy są określane między innymi takimi oznaczeniami jak: 0H18N9, 1H18N9T,  H17N13M2T, 0H13N28M3TCu, 0H22N24M4TCu. Według norm Unii europejskiej blacha kwasoodporna nie jest wliczana do stali nie reagującej na korozje. Jedyną stalą, która jest zaliczana to stal nierdzewna. Wiele firm oferuje usługę perforacji blachy kwasoodpornej. Polega ona na wykonywaniu przez różne techniki wzoru wybranego przez klienta. Wybór blachy kwasoodpornej jest dobrym wyborem dla osób planujących konstrukcje lub zakup rur wykonanych z stali, które będą miały dostęp do kwasów. Warto zapoznać się z ofertami w hurtowni stali w Poznaniu, gdzie dowiemy się wszystkiego