biuro rachunkowe Inowrocław

Biuro rachunkowe Inowrocław – Warto korzystać z usług zewnętrznej firmy

Wielu przedsiębiorców, którzy nie dają rady sami zajmować się księgowością firmową decydują się na własną księgową. Inni natomiast współpracują z zewnętrzną firmą. Co lepiej wybrać – biuro rachunkowe Inowrocław czy prywatną księgową? O tym w poniższym artykule.

Jak działa biuro rachunkowe Inowrocław?  

Językiem fachowym mówiąc, biuro rachunkowe to spółka lub osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, świadcząca usługi podmiotom gospodarczym głównie w zakresie prowadzenia:

  • ksiąg rachunkowych,
  • uproszczonej księgowości,
  • dokumentacji płacowej i kadrowej.

Współpraca z biurem rachunkowym Inowrocław wychodzi zdecydowanie korzystniej niż zatrudnienie własnej księgowej. Dlaczego?

Własna księgowa Janikowo – Plusy i minusy

Księgowa zatrudniona w twojej firmie na pewno da większe poczucie bezpieczeństwa. Jest to osoba dobrze zaznajomiona z sytuacją firmy. Oprócz tego, własny księgowy może zapewnić:

  • szybki dostęp do informacji księgowo-finansowych,
  • bezproblemowy dostęp do dokumentów firmowych,
  • efektywne wykorzystywanie instrumentów optymalizacji podatkowej.

Poza tym, decydując się na zatrudnienie księgowej na etat ma się większe poczucie bezpieczeństwa, bo samemu wybiera się dokładną osobę do sprawowania pieczy nad finansami firmy. Niestety, ta opcja ma także swoje minusy. Największym z nich są koszty. Zatrudnienie księgowej Janikowo wyniesie firmę około 4 tysięcy złotych miesięcznie. Nie jest to mały koszt. Poza tym, należy pamiętać iż księgowej również przysługuje urlop wypoczynkowy, macierzyński czy po prostu chorobowe. W takim momentach firma może utracić stabilność finansową. Co powiedzieć o zewnętrznym biurze rachunkowym?

Co zyskujemy wybierając biuro rachunkowe?

Odpowiadając na pytanie z nagłówka, zyskujemy około 3 tysięcy złotych. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy to zwykle koszt kilkuset złotych. Zdecydowanie taniej niż zatrudnienie księgowej. Jednak ma to swoje minusy. Nie możemy sami wybrać, kto będzie miał wgląd w nasze finanse i dokumenty firmowe. Jak wszędzie, również w tej dziedzinie bywają nieuczciwe firmy. Jednak wystarczy poświęcić trochę czasu i znajdzie się rzetelne biuro rachunkowe Gniezno. Podsumowując, oba wyjścia mają swoje plusy i minusy, jednak biorąc pod uwagę ogół, lepiej wybrać biuro rachunkowe.