jacuzzi

Jacuzzi – Zalety korzystania z wanny z hydromasażem

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu kąpał się w jacuzzi. Ciepła woda w połączeniu z bąbelkami przyjemnie masującymi skórę to relaks na najwyższym poziomie. Wiele osób nie ma pojęcia, że taką przyjemność może mieć na własnym podwórku. W tym artykule powiemy o korzyściach płynących z kąpieli w wannie z hydromasażem.

Jacuzzi – Wpływ na zdrowie psychiczne

Zabiegi odmładzające to coraz częstsze wybierane usługi w salonach kosmetologicznych. Nowoczesnych możliwości jest wiele. Jednak warto pamiętać także o tych klasycznych sposobach. Są one równie skuteczne, a możemy z nich korzystać częściej i taniej. Jednym z nich jest kąpiel w jacuzzi. Co nam ona daje? Skupmy się najpierw na korzyściach dla zdrowia psychicznego. Już dziesięciominutowa kąpiel obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. Podczas takiej kąpieli zapominamy o problemach. Słyszymy szum wody, czujemy dotyk masażerów wodnych i cieszymy się chwilą.  W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują u nas dobre samopoczucie, a także tłumią odczuwanie bólu. Jak widać, warto kąpać się w jacuzzi. Ale to nie wszystkie pozytywne efekty.

Wanna z hydromasażem – Wpływ na zdrowie fizyczne

Kąpiel w wannie z hydromasażem pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Walczysz z cellulitem lub obrzękami nóg? Regularnie korzystaj z jacuzzi! Co więcej ta przyjemność zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii) i głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. A czy są jakieś przeciwwskazania by kąpać się w jacuzzi?

Kiedy nie korzystać z jacuzzi?

Nie ma przeciwka zań wiekowych. Z wanny z hydromasażem mogą zarówno dzieci, jak i emeryci. Jednak z rezygnować z tego powinny osoby zmagające się z nadciśnieniem, chorobami skóry, chorobami układu moczowo-płciowego, niską krzepliwością krwi, a także z otwartymi ranami. Nie powinny z niej korzystać kobiety w trakcie menstruacji. Podsumowując, jeśli nie należysz do grupy osób z przeciwwskazaniami, koniecznie regularnie korzystaj z kąpieli w jacuzzi. Wpłynie to korzystnie na twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.