hurtownia zniczy

Hurtownia zniczy – Czy warto kupować bezpośrednio z niej?  

Ponieważ pierwszy listopada zbliża się wielkimi krokami, coraz częściej możemy usłyszeć o zniczach. Święto zmarłych jest w Polsce obchodzone dość głośno. W ten dzień wszyscy idą na cmentarz wierząc, że stają się w ten sposób bliżsi swoim zmarłym przyjaciołom czy członkom rodziny. Okolice pierwszego listopada to czas, gdy każda hurtownia zniczy ma dużą sprzedaż. Czy warto kupować bezpośrednio z hurtowni? A może taniej wychodzi kupując w markecie? Zapraszamy do lektury.

Hurtownia zniczy – Czy warto zaopatrzać się bezpośrednio w niej?

Choć wydawać by się mogło, że znicze w marketach budowlanych czy spożywczych są w okolicach października tańsze, to w rzeczywistości sprzedawcy podnoszą na ten czas ceny.  Gdy porównamy ceny zniczy chociażby w maju z tymi z października to możemy się nieźle zdziwić. Oczywiście podobnie działa każda hurtownia zniczy, jednak mimo wszystko najczęściej produkty w niej są tańsze. Niestety często hurtownie nie prowadzą sprzedaży detalicznej, a jeśli talk, to za dwa czy trzy znicze zapłacić będziemy musieli więcej niż markecie. Można jednak znaleźć hurtownie, dla których sprzedaż detaliczna nie stanowi problemu, a cena za sztukę jest taka sama przy małym i dużym zamówieniu. Dobrą opcją jest także złożenie zamówienia wspólnego z innymi członkami rodziny czy znajomymi. Wtedy koszty przesyłki dzieli się na więcej osób. Podsumowując, kupowanie z hurtowni zniczy ma sens, o ile znajdziemy odpowiednią, w której prowadzi się sprzedaż detaliczną. Zobaczmy teraz, co w kwestii zniczy mamy do wyboru.

znicze

Szeroki wachlarz możliwości

Możemy rozróżnić chociażby znicze  artystyczne. Często występują w postaci kapliczek. Odznaczają się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Mogą mieć różne kolory. Zrobione są z wysokojakościowego szkła. Coraz popularniejsze stają się znicze okazjonalne. Stawia się ja na okazje takie jak dzień mamy, babci lub w urodziny zmarłego. Najczęściej przybierają kształt serce i posiadają jakiś napis typu „Dla mamy”.  Bardziej ekologiczne są znicze elektryczne – nie wkłada się w nie żadnego wkładu ponieważ jest już „wbudowany”. Odznaczają się wysoką jakością, trwałością, estetycznością, a także długim czasem świecenia.