dźwig Poznań

Dźwig dla początkującej firmy – Jaką maszynę kupić najpierw?

Planujesz założyć własną firmę? Chcesz wynajmować maszyny budowlane? Zastanawiasz się od czego zacząć? W pierwszej kolejności warto zainwestować w koparko-ładowarkę, następnie w dźwig Poznań. Dlaczego akurat te maszyny? Co dalej? Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze koparko-ładowarka        

   Ponieważ założenie własnej firmy to poważna decyzja, należy ją dobrze przemyśleć. Pośpiech nie służy podejmowaniu właściwych decyzji. Zorientuj się, co jest potrzebne na rynku. Jakie branże kwitną w twoich okolicach. Jeżeli uznasz, że brakuje firm wynajmujących maszyny budowlane, a samych firm budowlanych jest dużo, inwestuj w maszyny i je wynajmuj. Prawdopodobnie nie zabraknie Ci klientów. Od czego zacząć? Do najczęściej wykorzystywanych maszyn budowlanych zdecydowanie należą koparko-ładowarki. Roboty ziemne to podstawa bez względu na rodzaj inwestycji. Koparko-ładowarki są wielofunkcyjne i jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie możliwości koparki i ładowarki. Wynajmują je nie tylko firmy budowlane, ale również osoby prywatne, które na przykład chcą wyrównać teren wokół domu, wykopać szambo i tak dalej.

usługi dźwigowe Poznań

Po drugie dźwig Poznań

Drugą maszyną, w którą warto zainwestować jest podstawowy dźwig Poznań. Standardowy dźwig samojezdny ma udźwig do około 350 ton. To wystarczająco do większości inwestycji budowlanych. Wynajem dźwigów bardzo podrożał, dlatego oferując niższe ceny (z racji, że dopiero wchodzisz na rynek) nie opędzisz się od klientów. Jednak warto, abyś pomyślał o zrobieniu uprawnień na dźwigi. Dlaczego? Ponieważ większość firm oferuje nie tyle wynajem maszyny co kompleksowe usługi dźwigowe Poznań. Mało kto potrzebuje samej maszyny, a ma już jej operatora.

Roboczo godzina koparko-ładowarki kosztuje aktualnie około 190 złotych. Nie wchodzi w to koszt dojazdu do klienta. Roboczo godzina pracy dźwigu to nawet 500 złotych plus koszty dojazdu. Większość firm bierze około 30 złotych za kilometr. Zdecydowanie warto zainwestować w wynajem maszyn budowlanych. Pamiętaj jednak o ważnych kontrolach stanu technicznego maszyn. Gdyby coś się stało na budowie przez zły stan techniczny twojej maszyny mógłbyś ponieść bardzo surowe konsekwencje.